Sprawa jest czysta

2015-11-07, 18:34   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/Alvimann
7 listopada 1934 roku „Przegląd Sportowy” wyjaśnia na swych łamach sprawę”tajemniczego meczu Rewery z 7 p.p. Legionów.

„Zwróciliśmy się do prezesa sekcji piłki nożnej Rewery p. komisarza Anczuty z prośbą o informację i szczegóły meczu  Rewery z 7 p.p. Leg. W Chełmie.
- Cieszę się bardzo – mówi prezes Anczuta – że „Przegląd Sportowy”, który w ostatnim swym numerze tak obiektywnie potraktował naszą sprawę, udzielił mi gościny. Muszę zaznaczyć, że kampania prasowa pism lwowskich na na celu wprowadzenie w błąd władz piłkarskich i opinji sportowej. Przywiązując do meczu w Chełmie, jako decydującego o mistrzostwie wielką wagę i przeczuwając pewne „ataki”, otoczyliśmy naszą drużynę baczną opieką, na mecz udał się cały wydział Rewery ze mną na czele. Już od przyjazdu byliśmy w Chełmie inwigilowani, a jakiś osobnik nie opuszczał nas ani na krok. Wystąpiliśmy w składzie: Petrow; Wencel, Kardas; Schefer, Joncze, Rostek, Chuderski, Wojciechowski, Weruszyński, Weber, Feuer, a zatem bez Rudziaka,który od meczu z Czarnymi w ogóle nie grał w naszych barwach, a raz tylko wyszedł na boisko, jako reprezentant Stanisławowa na meczu z Kołomyja. Podczas gdy my graliśmy w Chełmie, Rudziak był przy pracy w Dyrekcji Kolejowej, co potwierdzają władze kolejowe. Jak widzimy, nie ma powodu, który złożył 7 p.p. Leg. do PZPN. Mamy za to żal do naczelnej magistratury piłkarstwa, ze tak pochopnie sprawę te załatwił i odwołał czwartkowy mecz ze Śląskiem, narażając nas wskutek tego na znaczne straty finansowe.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.