ISSN
Sportowa Historia

Zawiły problem sędziów piłkarskich

2016-02-08, 17:40   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/cohdra
8 lutego 1935 roku „Express Wieczorny Ilustrowany” rozprawia na swych łamach na temat proponowanych zmian podczas sędziowania meczów piłkarskich.

„Prasa sportowa kontynentu rozprawia szeroko na temat proponowanych zmian w przedmiocie wprowadzenia dwu sędziów piłkarskich na boisku. Oczywiście, jak wszystko, co dotyczy piłkarstwa, tak i ta kwestia znalazła swe źródło w kolebce sportu piłkarskiego: Anglji. Przytacza się plusy i minusy tej inowacji. Na pozór wydawałoby się, że dwu ludzi zawsze więcej zobaczy niż jeden, że więc kwestja sprawnego sędziowania została szczęśliwie rozwiązana. Mamy jednak wrażenie, ze projekt ten kryje w sobie znacznie więcej niebezpieczeństw, niż problematycznych korzyści. Kto zna nastroje publiczności, sympatje i jej nastawienie do sędziów w szczególności, ten zrozumie, co za sytuacje mogą zaistniec, gdy zamiast jednego „kalosza” zobaczy ona na boisku aż dwu.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.